Збірна Європи на Кубку світу: програли Канаді, але показали клас

Збірна Європи все ж програла і в другому матчі фіналу Кубка світу, хоча і зуміла дати бій явному фавориту. Результат зустрічі Європа – Канада – 1: 2 (1: 0, 0: 0, 0: 2). Перша гра фінальної серії Європа – Канада – 1: 3 (0: 2, 1: 0, 0: 1). Таким чином, Канада виграла вже третій поспіль найбільший міжнародний турнір (включаючи Олімпійські ігри).

Останній раз на титулованих турнірах Канаду обігравали США. Це було 21 лютого 2010 року на Олімпійський іграх у Ванкувері в третьому турі групового турніру. Ось і на Кубку світу Канада не дозволила жодному супернику себе обіграти. Варто, звичайно ж, зробити застереження, що збірна США все ж вирвала перемогу у Канади з рахунком 4:2, але це була передтурнірна гра.

Виходячи з цього, експерти одноголосно заявляли, що Канада – фаворит Кубка і з великою часткою ймовірності збірна Канади стане переможцем. Однак, ще до початку турніру прогнозувати вихід у фінал збірної Європи не доводилося.

Передбачалося, що «зшита» з зірок збірна Європи покаже хороший захист, а лінія нападу поступалася і збірнй Чехії, і навіть фінській збірній. Збірна Європи сприймалася, як команда другого ешелону. Та й які завдання ставилися перед збірною в Кубку?

У першій фінальній зустрічі, всупереч всім очікуванням, європейці з самого початку гри мало не відкрили рахунок. Голкіперу Канади довелося тричі поспіль рятувати ворота, а потім ще й грати проти більшості. І все ж перший період канадці відіграли на свою користь. Дві шайби забили Бред Маршан і Стівен Стемкос. Після переваги в рахунку, Канада навіть не намагалася домінувати – перевага по ударам по воротах була у європейців. І в другому періоді їм навіть вдалося відновити інтригу – 1: 2. У третьому періоді у канадців, оформивши шайбу, активізувалася ланка Маршан – Кросбі – Бержерон, яка, до речі, за підсумками Кубка стала найкращою трійкою бомбардирів, набравши 12 з 24 шайб на турнірі. Але це ще буде попереду. Підсумок першої зустрічі Європа – Канада – 1: 3.

До другої гри тренер збірної Канади був на 100% впевнений в успіху своїх підопічних і на гру надів свою щасливу краватку – червону в смужку (саме в ній він вигравав золото Олімпійських ігор Ванкувера – 2010 і Сочі – 2014 року). Однак, з самого початку канадці поступалися Європі аж до 58-ї хвилини другого фінального матчу.

Як потім заявляв після гри захисник європейців Здено Хара, який і відкрив рахунок в протистоянні, – «Більшу частину матчу нам вдавалося контролювати хід зустрічі, змушувати суперника робити помилки. Ми забили першими, гра була рівною, і канадці не змогли показати свою гру ».

marshan

За три з половиною хвилини до кінця третього періоду, граючи в більшості, канадці таки змогли зрівняти рахунок. Переможну ж шайбу за 44 секунди до кінця гри забив Маршан.